Stary i Nowy Rok

Koniec roku to dla wielu z nas czas podsumowań i zastanowienia, co zmieniło się we mnie, w moim otoczeniu w przeciągu ostatniego roku i co mogę zrobić, by kolejny rok był równie dobry albo i lepszy. Jeżeli należysz do tego grona, to mam dla Ciebie pomysł na szybkie podsumowanie roku i szybkie stworzenie planu na rok kolejny.

Po pierwsze, odpowiedz na dwa pytania dotyczące obecnego, kończącego się roku:

Co zabieram ze sobą na nowy rok?

Co pięknego, budującego bądź przyjemnego wydarzyło się w tym roku, że chcesz to zabrać ze sobą? Może zaszła w Tobie zmiana? Stałaś się bardziej otwarta, towarzyska, ciekawa świata i chcesz to zabrać ze sobą w nowy rok.

Z czym się rozstaję i co zostawiam?

Czyli czego nie chcesz zabierać ze sobą w nowy rok? Może niepotrzebne napięcia, pośpiech, a może zostawiasz jakąś relację, która nie służyła ci od pewnego czasu i świadomie decydujesz się ją zakończyć, by w przyszłym roku znalazło się miejsce na nową.

Zastanów się, co zyskasz dzięki temu, że zostawisz to za sobą? Nie ma tu dobrych ani złych odpowiedzi. Są Twoje i są właściwe.

A teraz ostatnie pytanie:

Z jaką intencją wchodzę w Nowy Rok?

Co to będzie? Z jakim pragnieniem, zamiarem, celem wchodzisz w Nowy Rok?

Z czego będziesz dumna za rok? Czego nie chcesz odpuścić? Z czego nie chcesz zrezygnować? Co chcesz zrobić? Co pragniesz zmienić, odkryć, pokochać?

Może zaczniesz częściej robić rzeczy, które sprawiają ci przyjemność, poprawiają samopoczucie, dostarczają choć odrobiny radości w codziennym życiu.

Może postawisz na relacje towarzyskie, częstsze spotykanie się z przyjaciółmi, rodziną, całowanie się, mówienie częściej „kocham”, pozwolisz sobie na szczerą rozmowę, większą otwartość w kontaktach ze znajomymi, chwalenie i docenianie siebie i innych, wspólne posiłki, taniec i zabawę, uśmiechanie się i udzielanie wsparcia innym, ale też proszenie o nie.

A może zadbasz o lepsze samopoczucie i energię fizyczną? Częstsze spacery, bieganie, śmiech, uważność na siebie i otoczenie. Może rozpoczniesz medytację, więcej będziesz przebywać na łonie natury, rozpoczniesz aktywność fizyczną. Co powiesz na basen, bieganie, taniec, jogę, ćwiczenia? A może w końcu zadbasz o sen i zdrowe jedzenie? Dla odprężenia muzyka, książka, dobry film, spacer, wypoczynek, masaż, sauna.

Jakieś plany w zakresie rozwoju? Jaki projekt chcesz zrealizować? Zmiana pracy? Wymarzona podróż? Nauczenie się czegoś nowego? Zapiszesz się na szkolenie, kurs, studia, rozpoczniesz naukę języka?

Życzę Ci wspaniałego kolejnego roku, pełnego inspiracji, akceptacji i życzliwości!!
Zatem siadaj do pisania i powodzenia.

To będzie Twój rok. Wszystkiego udanego!

Fot. mohamed Hassan z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.